czwartek, 22 lipca 2010

To po prostu skandal

Przeczytałam dzisiaj w wiadomościach coś, co mną autentycznie wstrząsnęło. Skandal, po prostu skandal!!!

W maju ubiegłego roku 49-letnia Lora Hunt postanowiła upiększyć swoje paznokcie, malując je lakierem w kolorze pięknej, wściekłej czerwieni. I nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie to, że malowała je… w samochodzie, który sama prowadziła. A ponieważ nie miała na tyle podzielnej uwagi, żeby jednocześnie zwracać uwagę na to, co się dzieje na jezdni, nie zauważyła również, że światła przed nią z zielonych zmieniły się na pomarańczowe. Niestety, dla 56-letniej Anity Zaffke, jadącej przed nią motorem, jej nieuwaga okazała się tragiczna w skutkach. Samochód Lory potrącił motor, Anita zginęła na miejscu.
Tragiczny wypadek, tragiczna głupota i nieodpowiedzialność, która powinna zakończyć się wyrokiem długoletniej odsiadki, prawda? A jednak nieprawda, bowiem sędzia uznał, że Lora zasługuje na wyrok dość krótkiego, bo tylko 18-miesięcznego więzienia za nieumyślne zabójstwo. A teraz clou programu – skazana ma prawo opuszczać więzienie w ciągu dnia, aby udawać się do pracy, na spotkania ze swoim prawnikiem i aby odbyć 240 zasądzonych godzin prac społecznych.
Nie bardzo rozumiem więc, co to za kara, skoro będzie prowadzić niemal normalne życie? Czy Lora należycie zostaje ukarana za swoją nieodpowiedzialność i bezmyślność, która kosztowała kogoś życie? Biedna, głupiutka Lora, która nie wiedziała, jakie następstwa może przynieść brak uwagi na drodze, dostała po łapkach, ale przecież nie możemy jej ukarać zbyt surowo. W końcu to tylko mały błąd, kobieta po prostu chciała ładnie wyglądać. I za co tu karać? Pozwólmy jej spędzić noce w więzieniu przez najbliższe półtorej roku, żeby więcej takich głupotek nie popełniała w przyszłości.

Tylko co na to rodzina zabitej Anity Zaffke?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz