niedziela, 26 września 2010

Na miłe tygodnia rozpoczęcie

Ale się pochorowałam. Wystarczył jeden spacer nad jeziorem w naprawdę wietrzy, chicagowski dzień, bez odpowiedniego ubrania, żebym następnego poranka obudziła się z gorączką, katarem i migdałami jak dwie piłeczki do golfa. Cholerka, a miałam na ten weekend takie bujne plany - długie łażenie po jednym z okolicznych parków stanowych (w jednym z nich żyją na wolności dwa bizony; wprawdzie na stronie parku napisali, że raczej trzymają się tych mało uczęszczanych przez ludzi obszarów, ale i tak miałam nadzieję na spotkanie i ustrzelenie zdjęcia) albo - gdyby aura nie dopisała - całodzienną wizytę w akwarium i planetarium, które położone są rzut beretem od siebie. A tak od wczoraj leżę z gorączką w łóżku, czego ogromnie nie lubię. Jestem nadaktywna i leżenie jest ostatnią rzeczą, na jaką mam ochotę.
Jednak leżenie w łóżku ma też swoje dobre strony - domownicy rozpieszczają, przynoszą herbatę z miodem, otulają kołderką i można bezkarnie oglądać wszystkie głupie seriale w necie, zwalając to na chwilowe osłabienie ciała i ducha:-) A Towarzysz Życia podsunął mi jeszcze ciekawą stronę, nad którą od dwóch dni zarykuję się ze śmiechu. Poświęcona jest aktom prawnym, które do tej pory, zapomniane w całej tej prawniczej machinie, gdzieś jeszcze - przynajmniej teoretycznie - powinny obowiązywać. Część z nich pochodzi z początków istnienia państwa (stąd sporo aktów prawnych dotyczących Indian), część nieco nowszych, ale wszystkie nie mniej kuriozalne. Jednak to, co mnie absolutnie bawi, to fakt, że skoro stworzono tak idiotyczne akty prawne, wcześniej musiało zostać dokonane przestępstwo, które dało im początek. I to w tym wszystkim jest najzabawniejsze:-) 

I tak na przykład w Alabamie zakazane jest przylepianie sobie sztucznych wąsów do kościoła, w celu rozbawienia wiernych, sprzedawanie orzeszków ziemnych po zachodzie słońca w środy (w powiecie Lee) oraz publiczne wyciąganie zawartości nosa i puszczanie z wiatrem. Mężczyznom w tym uroczym stanie nie wolno rozdziewiczać kobiet, niezależnie od ich wieku i stanu cywilnego (a mężowie???), a jeśli oficer policji dla zwierząt jest w uniformie oficera policji dla zwierząt, to znaczy, że jest oficerem policji dla zwierząt.
Na Alasce sporo praw dotyczy zwierząt. Zakazano między innymi wyrzucania żywych łosi z samolotów, przywiązywanie psów do dachu samochodu a właściciele flamingów nie mogą swoich pupili przyprowadzać do zakładu fryzjerskiego. Prawodawcy stwierdzili również, że wanna nie jest odpowiednim miejscem na trzymanie: osłów (Arizona), aligatorów (Arkansas), koni (Południowa Karolina). 

W Arizonie zakazuje się posiadania więcej, jak dwóch sztucznych penisów w domu oraz noszenia podwiązek. W Arkansas prawo zezwala mężczyznom legalnie bić swoje żony, ale nie częściej, jak raz w miesiącu.
W uroczym stanie Kalifornia gwarantuje się wszystkim światło słoneczne, za to nie wolno lizać ropuch. Noszenie kowbojskich butów dozwolone jest pod warunkiem posiadania przynajmniej dwóch krów, a każdy, kto chce trzymać w domu nosorożca, musi wykupić odpowiednią licencję. Mężczyznom z wąsami zabrania się całowania kobiet a sekretarkom przebywania w jednym pomieszczeniu z ich szefami bez przyzwoitki (Pasadena). Mężom nie wolno bić swoich żon rzemieniem szerszym, niż 2 cale bez ich zgody a z kolei w San Francisco nie wolno słoniom spacerować po Market Street bez smyczy oraz wycierać samochodu używaną bielizną. Brzydkie osoby nie mają prawa spacerować po ulicach.

W Denver, Colorado, nie wolno pożyczać odkurzaczy sąsiadom oraz kierować czarnym samochodem w niedzielę. W powiecie Logan zakazane jest całowanie kobiet, kiedy śpią. Na Florydzie z kolei kobiety zasypiające pod suszarkami do włosów w salonach fryzjerskich mogą zostać ukarane mandatem. Nie wolno również uprawiać seksu z jeżozwierzem. Uprawianie seksu w tym stanie jest dozwolone tylko w pozycji „na misjonarza”. W Miami Beach nie wolno przyprowadzać świń na plażę. W Cworth, Georgia, wszyscy muszą mieć własne grabie. W powiecie Athens-Clarke w tym samym stanie nie wolno nikogo zachęcać złotą rybką do gry w bingo. Z kolei w Atlancie nie wolno przywiązywać żyrafy do ulicznej lampy lub budki telefonicznej a w Columbus nie wolno drażnić idiotów, za to wolno palić krzyże na cudzej posiadłości pod warunkiem posiadania jej zezwolenia. W tym samym mieście zabrania się urządzania pikników na cmentarzu.

W Gainesville nakazuje się jedzenie kurczaka rękoma. A w Jonesboro nielegalne jest mówienie „Oh, Boy”. W Marietta nielegalne jest plucie z samochodów albo autobusów, ale mieszkańcy mogą pluć z pickup’ów. Na Hawajach nie wolno wsadzać monet komuś do uszu.

W Idaho nie wolno łowić ryb z grzbietu wielbłąda lub żyrafy. W Coeur d’ Alene policjanci muszą być ostrożni, zbliżając się do pojazdu, którym para uprawia seks. Najpierw powinni zatrąbić, potem zamrugać światłami i po tym odczekać trzy minuty. Dopiero potem mogą podejść i wlepić mandat. W Pocatello z kolei nie wolno wychodzić na ulicę bez uśmiechu.

W uroczym stanie Illinois nie wolno siusiać do ust sąsiada. W Chicago legalne jest protestowanie nago naprzeciwko ratusza jeśli ma się mniej, niż siedemnaście lat i posiada się legalne zezwolenie. W Crete za złamanie prawa uważa się uprawianie seksu z czyimś psem. W Des Plaines z kolei nie wolno przypinać do drzewa taczki z napisem „Na sprzedaż”. Z kolei w Evanston zakazane są kręgle. W Galesburg nie wolno hodować śmierdzących psów oraz popychać innych. W Joliett zapłacić można karę w wysokości 5$ za nieprawidłowe wymawianie nazwy miasta. W Kirkland pszczołom nie wolno latać nad miastem a w Moline zabroniona jest jazda na łyżwach po stawie w czerwcu i sierpniu. W Normal nie wolno robić min do psów a w Zion nielegalne jest częstowanie ich papierosami, podobnie jak innych zwierząt domowych.
W Indianie prawo stanowe mówi, że prześcieradła hotelowe  muszą mieć wymiary 99 na 81 cali a wartość liczby Pi wynosi 3. Każdy, kto wybiera się do hipnotyzera, powinien mieć odpowiednie  zaświadczenie od lekarza, chyba że celem jego wizyty jest utrata wagi lub rzucenie palenia. Nie wolno też kąpać się w wannie pomiędzy październikiem a marcem. Sex oralny jest nielegalny a mężczyzna powyżej osiemnastego roku życia będzie skazany za gwałt, jeśli pasażerka, którą wiezie w swoim samochodzie, nie ma na nogach skarpet i butów i jest poniżej 17 roku życia. W sklepie z alkoholem nie można prowadzić sprzedaży mleka. Można uniknąć płacenia rachunków za leczenie osoby, pozostającej na naszym utrzymaniu, modląc się za nią. Nie można palić w stanowym parlamencie z wyjątkiem momentu, kiedy ten obraduje. Nie wolno stać w barze. Nieprzychylne plotki i obmawianie kogoś za jego plecami jest nielegalne. Pracownicy rządu stanowego mogą stracić pracę za udział w pojedynkach. Wąsy są nielegalne, jeśli ich posiadacz ma zwyczaj całowania innych ludzi. W Elkhart fryzjerom nie wolno grozić dzieciom obcięciem uszu a w ciągu czterech godzin po zjedzeniu czosnku nie wolno wchodzić do kina, teatru czy używać transportu miejskiego (Gary). W Warszawie nie wolno rzucać starym komputerem przez ulicę do sąsiada.

W Idaho jednoręcy pianiści musza występować za darmo. Pocałunek nie może trwać dłużej, jak pięć minut. W Marshalltown koniom zabrania się zjadania hydrantów przeciwpożarowych, natomiast w Kansas nie wolno zabijać zajęcy z łodzi motorowych. Stanowe prawo zabrania również używania mułów przy polowaniu na kaczki. Uderzanie w automat z napojami, który pożarł twoje monety, jest nielegalne. W Topika zabranie się śpiewania alfabetu w nocy. W Kentucky nie wolno kobietom kupować kapeluszy bez zgody mężów.

W Nowym Orleanie nielegalne jest przywiązywanie aligatorów do hydrantów przeciwpożarowych. Kobietom nie wolno prowadzić samochodów, chyba że ich mąż ostrzega innych użytkowników jezdni flagą. W Sulphur zabronione jest uprawianie seksu z krowami i bycie alkoholikiem oraz mówienie obscenicznych rzeczy przez telefon.

W Baltimore nie wolno zabierać lwów do kina.

W Massachusetts zabrania się taksówkarzom uprawiania seksu w pracy na przednim siedzeniu ich samochodu.  Prawo stanowe zabrania kobietom być na górze w trakcie uprawiania czynności seksualnych. Nie wolno wozić goryli na tylnym siedzeniu samochodu. Dzieci mogą palić, ale nie wolno im kupować papierosów. W Marlboro nie wolno detonować broni nuklearnej w obrębie miasta.

W Clawson, Michigan, farmerom wolno spać z ich świniami, krowami, końmi, kozami i kurczakami. Nielegalne jest przekraczanie stanu z kaczką na głowie (w Wisconsin z kurą). W Nebrasce rodzice dzieci, które mają czkawkę w kościele, zostaną ukarani. Z kolei właściciele barów nie mogą sprzedawać piwa, chyba że jednocześnie podadzą miskę zupy. W Lehigh nie sprzedaje się dziur w ciastkach a w Omaha mężczyźni nie mogą golić klatek. W Waterloo fryzjerom zabrania się jedzenia cebuli. W Reno zakazane są seksualne zabawki.

W New Hampshire nie wolno sprzedawać ubrania, które ma się na sobie, aby pokryć hazardowe długi. W New Jersey z kolei zabrania się zakładania kamizelki kuloodpornej podczas popełniania morderstwa oraz siorbania zupy. W Cresskill każdy kot musi być zaopatrzony w trzy dzwonki, aby ostrzegać ptaki o swojej obecności. Z kolei w Manville nie wolno proponować cygar ani whiskey zwierzętom w zoo. W Newark  zakazane jest sprzedawanie lodów po 18:00, chyba że kupujący ma zezwolenie lekarza.

W Nowym Meksyku idiotom nie wolno głosować. Radni uznali, że Romeo i Julia zawierają 400 słów o jednoznacznie seksualnym wydźwięku, które powinny zostać z poematu usunięte. W Carrizozo kobiety nie mogą pokazywać się publicznie, jeśli są nieogolone.

W stanie Nowy Jork zakazano witania się przez wsadzanie sobie kciuków do nosa i kręcenie nimi. W Caramel nie wolno mężczyznom wychodzić na ulicę w niedopasowanych do siebie spodniach i marynarce a kobietom zakładać butów na wysokim obcasie. Na Staten Island ojcom  zakazuje się nazywanie swoich synów „ciotami” w odpowiedzi na „dziewczyńskie” zachowania. W Północnej Karolinie nie wolno używać słoni do orania pól, seks można uprawiać tylko w pozycji misjonarskiej, przy zaciągniętych zasłonach a jeśli jakaś para, nie będąca małżeństwem, meldując się w hotelu bądź motelu skłamie i powie, że nim jest, automatycznie staje się prawnie poślubiona. Nie wolno uprawiać seksu na placu kościelnym.  W Charlotte kobiety muszą przykrywać swoje ciała materiałami o minimalnej długości 16 jardów.

W Północnej Dakocie zabrania się sypiania w butach. W Fargo karą więzienia karze się mężczyzn tańczących w kapeluszach lub mających na głowach kapelusze w miejscu, w którym tańce się odbywają. Więcej jak pięć kobiet nie może mieszkać w jednym domu (to prawo obowiązuje niemal w każdym stanie, przy czym liczba kobiet jest różna, waha się od 5 do 16) . Jeśli w Canton, Ohio, ktoś zgubił swoje zwierzę domowe, którym jest tygrys, powinien zawiadomić o tym fakcie policję w ciągu godziny. W Cleveland kobietom nie wolno nosić butów z lakierowanej skóry, w której mężczyźni mogliby widzieć odbicie ich bielizny. Nielegalne jest łapanie myszy bez pozwolenia na polowanie. No wolno jeździć więcej jak sto razy za jednym zamachem wokół miejskiego rynku. W Youngstown podróżowanie na dachu taksówki zostanie ukarane mandatem.

W Oklahomie właściciele barów nie mogą pozwalać swoim klientom na udawanie uprawiania seksu z bawołem. Kobiety nie mogą układać swoich fryzur bez posiadania licencji stanowej. W Oklahomie nie toleruje się gryzienia czyichś hamburgerów. Każdy, kto zostanie aresztowany za nagabywanie prostytutki, będzie musiał pokazać swoją twarz i nazwisko w telewizji. W Hawthahorne zabrania się osoby zahipnotyzowanej umieszczać w witrynie wystawowej. W Schulter kobietom nie wolno uprawiać hazardu nago, kiedy są ubrane tylko w bieliznę lub owinięte w ręcznik. W Tulusa zabrania się otwierania butelki napoju gazowanego bez nadzoru osoby posiadającej licencję inżyniera.

W Oregonie zabrania się szeptania do ucha sprośności w czasie uprawiania seksu. Nielegalne jest kupowanie i sprzedawania marihuany ale legalne jest jej palenie na terenie swojej posiadłości. W Marion  zakazuje się duchownym jedzenia cebuli lub czosnku przed wygłoszeniem kazania. Zwierzętom nie wolno uprawiać seksu w mieście Stanfield.

W Pennsylvanii zakazuje się łapania ryb wszystkimi częściami ciała z wyjątkiem ust a ponadto do ich łapania  nie wolno używać dynamitu. W Danville wszystkie hydranty przeciwpożarowe muszą zostać sprawdzone na godzinę przed pożarem. W Morrisville kobiety muszą mieć pozwolenia na używanie kosmetyków.

Na Rhode Island jeśli któreś z małżonków jest idiotą, ich małżeństwo jest nieważne. W Newport nie wolno palić fajek po zachodzie słońca.

W Południowej Karolinie jeśli mężczyzna obieca małżeństwo kobiecie, musi się z nią ożenić.

W Południowej Dakocie nie wolno przyprowadzać koni do gospody Fountain, chyba że mają one na sobie spodnie oraz zakazuje się spać w fabryce sera.

W Memphis, Tennessee, kobieta nie może prowadzić samochodu, chyba że jej mąż będzie biegł albo szedł przed samochodem, machając czerwoną flagą, aby ostrzec innych kierowców lub pieszych. Prawo stanowe zabrania żabom rechotania po 23:00.

W Teksasie prawo zakazuje sprzedawania cudzych oczu. Jeśli dwa pociągi spotkają się na krzyżówce torów, oba powinny się zatrzymać i żadne nie może się ruszyć, dopóki drugi nie odjedzie. Nie wolno posiadać więcej, jak sześć dildo. Zabronione jest strzelanie do bizonów z drugiego piętra hotelu. Każdy kto zamierza popełnić przestępstwo, powinien powiadomić o tym swoją ofiarę 24 godziny wcześniej, ustnie lub pisemnie, wyjaśniając naturę przestępstwa, które zamierza popełnić. Encyklopedia Britannica jest zabroniona w Teksasie, ponieważ podaje przepis na przygotowanie piwa w domu. W Dallas nie wolno posiadać realistycznie wyglądających dildo. W Huston nie wolno kupować piwa po północy w niedzielę, ale można kupować w poniedziałek. W powiecie Lubbock nie można prowadzić samochodu, jeśli w odległości ramienia znajduje się alkohol, nawet jeśli ten alkohol znajduje się w czyjejś krwi.

W Utah nielegalne jest nie picie mleka. Nie wolno również uprawiać seksu z tyłu ambulansu, jeśli został wezwany do zgłoszenia. W Tremonton prawo to jest doprecyzowane – jeśli para taka zostanie złapana, mężczyznę puszcza się wolno, natomiast kobieta zostaje ukarana przez opublikowanie jej nazwiska w gazecie. W Trout Creek aptekarzom zakazuje się sprzedawania prochu jako lekarstwa na ból głowy (własny czy cudzy?:-).

W Vermont kobieta musi mieć zgodę męża na założenie sztucznej szczęki. Prawo zabrania przywiązywania żyrafy do budki telefonicznej.

W Wirginii nie wolno podszczypywać kobiet. W powiecie Stafford mężczyzna może bić żonę na stopniach sądu przed ósmą wieczorem.

W Racine, Wisconsin, nie wolno budzić strażaka, kiedy śpi.

W Wyoming nielegalne jest robienie zdjęć zającom pomiędzy styczniem a kwietniem bez specjalnego pozwolenia.

Ciekawych rzeczy zabrania się w niedzielę. W Columbus na przykład nie można sprzedawać płatków kukurydzianych i obcinać głów kurczakom. W Idaho nie wolno jeździć na karuzeli. Z kolei w Chicago tego dnia zakazuje się nucenia na ulicach a w Indianapolis nie wolno zbierać szmat. W Detroit zabrania się mężom boczenia się na żony a w St. Cloud, Minessota, jedzenia hamburgerów. W Trentom (New Jersey) nie wolno jadać pikli, w Ohio zabrania się polowania na wieloryby. W stanie tym nikt tego dnia (oraz w święto Czwartego Lipca) nie może zostać aresztowany. W Providence, Rhode Island, zabrania się sprzedawania tej samej osobie pasty i szczoteczki do zębów. Ale już w Południowej Karolinie dozwolone jest aby mąż w niedzielę bił swoją żonę na stopniach budynku sądu. W Houston zakazuje się sprzedaży sera Limburger. W Washingtonie nie wolno tego dnia kupować materacy. W Hartford, Connecticut,  nielegalne jest całowanie żon w niedzielę.W niemal każdym stanie zakazuje się sprzedawania samochodów.

Świetne, prawda? W następnej odsłonie - kuriozalne prawa na świecie. Uściski z wietrznego i chłodnego Chicago, kochani:-)

17 komentarzy:

 1. Nie dość, że dzisiaj wstałam wybitnie wyspana i żywa to jeszcze niezła dawkę humoru mi zafundowałaś. Przeczytam pewnie jeszcze kilka razy hehehe.

  Podoba mi się zakaz przekraczania stanu z kaczką/kurą na głowie. W Tulusa dostałabym zatrudnienie, jako asystent otwierania napojów gazowanych (jestem inżynierem).

  Piękne to!
  :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Biednaś z tym chorowaniem. Do tej herbatki z miodem "doparz" świeży imbir, ma działanie bakterio i wirusobójcze. Powaliłaś mnie śmiechem, ale zakaz uprawiania seksu z jeżozwierzem przebija wszystko. Co za szczęście,że to jest zakaz, a nie nakaz, prawda?
  Miłego, ;)
  P.S.
  Aż się zaczęłam zastanawiać, czy część tych praw nie ustalili polscy parlamentarzyści?

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim faworytem jest zakaz sprzedawania alkoholu po północy w niedzielę, podczas gdy można go sprzedawać przez cały poniedziałek:-))))) powalająca logika.

  Anabell, skoro zakazano uprawiania seksu z jeżozwierzem, to ktoś wcześniej musiał to robić:-)) i to w tym jest najśmieszniejsze:) Dzięki za radę, mam akurat kawałek świeżego imbiru, więc wypiję jeszcze przed snem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrowiej, Kochana - tak się zaczytałam w te kurioza, że zapomniałam życzyć CI zdrówka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kretynów jest bez liku na całym świecie, ale żeby zaraz wymyślać na kretyństwa akty prawne, to tylko chyba w Stanach mogli na to wpaść. Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam:))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale sie usmialam,najbardziej podoba mi sie prawo gzie to maz musi biec przed samochodem i machac flaga.

  Wracaj szybko do zdrowia.

  _________╭------╮
  _______(¯● \\ ● / ● ¯)
  ______(¯●- 0۩۩۩0 ● ¯)
  _____(_●¯ 0۩۞۩0¯●¯)
  _____(_●_ 0۩۩۩0 ● _)
  ___ ▓__(_ ● / ● \\ ● _)
  __۩▓▓۩_╰---║---╯
  __۩▓▓▓▓۩\'__║
  ___۩▓▓▓▓۩_ ║____▓
  _____۩▓▓۩\'_║__۩▓▓۩_
  _______۩▓۩\'║_۩▓▓▓▓۩
  __________║\'۩▓▓▓▓۩
  _____▓____║ ۩▓▓▓۩
  ____۩▓▓۩\' ║
  ___۩▓▓▓▓۩ ║____▓
  ____۩▓▓▓▓۩ ║__۩▓▓۩_
  ______۩▓▓۩ ║_۩▓▓▓۩
  ________ ║║

  OdpowiedzUsuń
 7. A co powiecie na zakaz siusiania sąsiadom do ust?:-))) nie jest słodki?:-)))))

  Zawrócony, jestem ciekawa, jakie akty prawne można by znaleźć w naszych kodeksach i dziennikach ustaw. Pewnie nie mniej kuriozalne, choć na pewno nie byłoby zakazu uprawiania seksu z jeżozwierzem:-)) Nie dziwię się, że tutaj jest tyle nowatorskich wynalazków, skoro ludzie są tak pomysłowi. No ale państwo to tworzyła śmietanka Europejczyków, czyż nie?:-)))

  OdpowiedzUsuń
 8. jakis czas temu korespondowałam z mieszkańcem Chicago i on mnie zasypywał takimi amerykańskimi aktami prawnymi z dawnych lat, które nadal obowiązują:)) Nie mogę znaleźć, ale pamiętam, że zaśmiewałam się tak jak i dzisiaj czytając ten Twój tekst:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, czytalam te ewenementy prawne pare lat temu. Naprawdę ubaw po pachy. Nie te same, które Ty przytaczasz, ale stare prawo alaski. Fajnine, że znajujesz takie rzeczy Lotnico :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Iva, znalazłam je tutaj http://www.dumblaws.com/. Oczywiście jest dużo więcej, ja wybrałam tylko te według mnie najzabawniejsze. Ale znajdziesz pewnie dużo więcej, które Cię rozbawią:) Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Butterfly, wyobraźnia i pomysłowość ludzi mnie zawsze urzeka - a w tym przypadku przeszli samych siebie:) no bo komu przyszłoby do głowy spacerować z kurą na głowie, uprawiać seks z jeżozwierzem czy łowić ryby z grzbietu żyrafy:-))) a potem tworzyć do tego prawo:))) świetne. Kochani, mamy niesamowitą potencję i możliwości, pozwólmy naszej wyobraźni działać a kto wie, gdzie dojdziemy:-))))))

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ekstremalnie ciekawa kto tam wymyśla takie prawa :D Sądzić by można, że nagminnie można tam spotkać w miastach słonie, żyrafy i wielbłądy spacerujące z ludźmi po ulicach :)

  Powrotu do zdrowia życzę i ciepłych dni :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam pojęcia, ale ubawiło mnie to setnie:) Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Lotnico, zdrowiej szybko, choc przy takiej dawce śmiechu to chyba zapewnione. :-)

  Na marginesie - Jak oni tam w tych Stanach mogli zbudować tak potężne państwo przy tylu bredniach prawnych???!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Romeus, zbiorę się któregoś dnia i napiszę o aktach prawnych w Wielkiej Brytanii, też są ciekawe:-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Już pewnie zdrowa? I niech tak zostanie :)

  Obśmiałam się jak norka, widać żaden kraj nie jest wolny od absurdalnych przepisów.

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam wyszukiwać takie kurioza. Wszędzie są głupie przepisy, dobrze tylko, że nie zawsze trzeba się do nich stosować:-)

  OdpowiedzUsuń