piątek, 7 stycznia 2011

Rodaków kariera za oceanem

Rodacy robią karierę. I to nawet międzynarodową. Brytyjski dziennik "The Telegraph" sporządził ranking najbardziej kreatywnych przestępców minionego roku. Na pierwszym miejscu uplasował się Konrad Zdzierak, trzydziestoletni mieszkaniec Florydy, który dokonał czterech udanych napadów na bank, unię kredytową i dużą, sieciową aptekę w Cincinnati i okolicach.
Czym sobie nasz rodak zasłużył na pierwsze miejsce? Otóż wykazał się nieprzeciętną kreatywnością - zakupił w profesjonalnej firmie, zajmującej się wykonywaniem masek na potrzeby produkcji filmowych, maskę czarnoskórego mężczyzny. Założył kaptur, okulary i rękawiczki i w takim przebraniu dokonywał napadów. Maska była tak realistyczna, że policja była przekonana, że szuka czarnoskórego mężczyzny w średnim wieku. Co więcej, na policję zgłosiła się Afroamerykanka twierdząca, że mężczyzna z listu gończego... to jej syn:-)
I pewnie długo jeszcze uprawiałby swój proceder, gdyby nie jego dziewczyna, która zakapowała go policji. Teraz grozi mu 120 lat więzienia. Szkoda, że swojej pomysłowości nie spożytkował w bardziej legalny sposób, zarabiając miliony:-)


Jednak Zdzierak nie jest jedynym przestępcą, używającym maski, bowiem na drugim miejscu rankingu "The Telegraph" uplasował się młody Azjata, który w masce starszego, białego mężczyzny dostał się bez przeszkód na pokład samolotu, lecącego z Hong Kongu do Vancouver. Maskę ściągnął dopiero w połowie lotu:-)

Trzecie miejsce na najbardziej pomysłowego bandytę zostało przyznane przestępcy, który napadł na bank na Long Island w pełnym przebraniu... Lorda Vadera. Pracownicy i klienci banku na początku byli przekonani, że to dowcip, jeden z nich zaczął nawet żartować z bandytą. Żarty jednak się skończyły, kiedy ten wyciągnął półautomatyczny pistolet i zażądał gotówki:-)

I chociaż na pewno nasz rodak wykazał się największą pomysłowością, to mnie osobiście najbardziej podoba się numer trzy - nie dość, że umie szybko zarobić pieniądze, to jeszcze ma poczucie humoru - stuprocentowy mężczyzna, no nie?:-))))

11 komentarzy:

 1. Widzialam to w TV.
  Polak potrafi:))))Kreatywnosc naszych rodakow nie ma sobie rownych,a potem sie dziwimy ze taka opinia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby ten chłopak wykorzystał swoja wyobraźnię do czegoś innego...

  OdpowiedzUsuń
 3. Glupota jest nieszkodliwa, ale inteligentna glupota potrafi byc niebezpieczna. Facet wykazal sie kreatywnoscia, inteligencja i niezwykla glupota jednoczesnie.
  Coz madrosc jest droga i trzeba zaplacic wysoka cene.

  OdpowiedzUsuń
 4. ten Zdzierak ma jakieś niezłe jazdy. w sumie go chyba skazali tylko na 25 lat. a jeszcze grozi mu deportacja do Polski. więc Amerykanie będą mieli problem z głowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomyslowosc ludzka jest nieograniczona, czego to te ludziska nie wymysla!
  Faktycznie ten trzeci przestepca mnie tez rozbawil ale mysle, ze tym w Banku raczej nie bylo do smiechu.

  PS. Ja tez uwielbiam piatki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rodacy górą :))) Ale trzeci chyba był jednak najlepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I niech moc będzie z nami ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Star, mój szef zawsze powtarzał, że głupota jest szkodliwa, jeśli pracownik jest i głupi i gorliwy:-))) Nie jestem pewna, czy wykazał się głupotą, czy to po prostu inteligencja skierowana na złe tory... Tak czy inaczej, posiedzi 25 lat, jak pisała Evek. W tutejszej tv mówili, że cierpi do tego na jakiś rodzaj zaburzeń psychicznych.

  Ataner, było jeszcze dwóch na liście, równie zabawnych - jeden przebrany za Power Rangers a drugi wystylizowany na lata 50-te bodajże (wiesz, te wysokie fryzury a la Elvis) :-) Ale Lord Vader i tak mnie najbardziej rozbawił:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. W drodze, kto to powiedział "niech mówią o mnie dobrze albo źle, ale niech mówią"? :-) Nie wiem, czy to przysłowie chciałaby stosować do rodaków tutaj:-)

  Aniele, mnie jest żal, że taki inteligenty facet spożytkował swój umysł w takim celu. Mógłby być drugim Gatesem albo innym Rockefellerem.

  Beatta, no lepiej, żeby z nimi była, bo wiesz, więzienia są pełne dużych, spragnionych Murzynów:-))))

  OdpowiedzUsuń
 10. Już miałam napisać, że Lord Vader to taki nie do końca mężczyzna, ale siem stuknęłam w głowę: stracił przecież ręce i nogi, a zachował przecież... głowę na karku! Takoż i ten osobnik.

  A na serio: co dodać? Polak potrafi....

  OdpowiedzUsuń