piątek, 14 września 2012

Mon petite trupe

Król wyczytał wczoraj gdzieś w necie, że George Sand zwykła nazywać Chopina pod koniec jego życia per "mój ukochany mały trupek":-))) A ponieważ jak wszyscy wiemy, Sand była Francuzką, postanowiliśmy z Królem dowiedzieć się, jak to będzie brzmiało w oryginale. Francuskiego nie znamy (mła kiedyś znała nieźle ale jak wiadomo organ nieużywany zanika, więc i ten język mi zanikł z biegiem lat), więc wspólnymi siłami wyszło nam w tłumaczeniu "La petite trupe". Jest to zresztą adekwatne do sytuacji, bo się wzięłam i zaziębiłam przez odkręconą na maksa kilmatyzację w Kłochozie. Kicham i smarkam a Król z czułością mówi, podając kolejne syropki "mon petite trupe, czy życzysz sobie coś jeszcze?"...
Drań, prawda?

A poza tym jestem zdrowa jak kuń. Wczoraj poszłam do ulubionego doktorka na rekonesans. Ulubiony doktorek zobaczył nasze nowe ubezpieczenie i dostał amoku. W tym amoku zrobił mi wszystkie możliwe badania krwi. Z badan wyszło, że jestem przeraźliwie zdrowa. Ciekawe, co wyjdzie z rachunków, które dostaniemy z ubezpieczalni. Doktorek na pewno naciągnie ją jak tylko będzie mógł ale jeśli znowu się okaże, że mamy płacić jakieś ciężkie pieniądze tym zdziercom, to słowo daję, pójdę do doktorka i go obsobacze od góry do dołu. 
Drań, no nie?

Pamiętacie, jak pisałam o przykościelnych tablicach? W pewnym amerykańskim miasteczku owe tablice posłużyły do sporu religijnego między dwoma kościołami - katolickim i prezbiteriańskim. Zdjęcia znalazłam w necie. Patrzcie i podziwiajcie:-)

Kościół katolicki: Wszystkie psy idą do nieba

Kościół prezbiteriańki: Tylko ludzie idą do nieba. Poczytajcie Biblię

Bóg kocha wszystkie swoje stworzenia, włącznie z psami

Prezbiteriański: Psy nie mają dusz. To nie podlega dyskusji.

Katolicki: Katolickie psy idą do nieba. Prezbiteriańskie psy mogą porozmawiać ze swoim pastorem.

Kościół protestancki: Przejście na katolicyzm nie daje magicznie psu duszy 
Kościół katolicki: Darmowe dusze dla psów, które przeszły na katolicyzm

Kościół protestancki: Psy to zwierzęta, w niebie nie ma też kamieni.

Kościół katolicki: Wszystkie kamienie idą do Nieba.
Nie wiem, czy ci z prezbiteriańskiego zorientowali się w końcu, że przeciwnicy się z nich bezwstydnie nabijają:) mnie ta potyczka ubawiła setnie:-) Mam nadzieję, że was też. Miłego weekendu!

Źródło zdjęć: joemonster.org

8 komentarzy:

 1. Cudna ta "tablicowa sprzeczka". Ale ja nadal uważam,że zwierzęta mają dusze i obowiązkowo wędrują do swego psiego nieba i raju.
  Klimatyzacja ma niestety swe złe strony- zbyt rzadko wymieniane są w niej filtry( spory koszt) i roznosi swymi przewodami wszelkie paskudne wirusowe, a czasem też bakteryjne choróbska.
  Zdrowiej, kochana, zdrowiej.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, że mają duszę. Ktoś, kto twierdzi inaczej, chyba nigdy nie miał psa - takiego który umiera z tęsknoty jak go nie widzi i dostaje amoku z radości, jak w koncu zobaczy. Takiego, który doskonale wyczuwa nastrój i sam ma swoje humorki. Psy mają duszę i basta!

   Usuń
 2. Macie tam bardzo postępowych i liberalnych katolików. Nasi wciąż uważają, że psy nie mają duszy i nie idą do nieba. Ja tam nie wiem, mnie wszystko jedno, wybieram się tam, gdzie psy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy wszyscy katolicy są tu tak postępowi i liberalni. Mam nadzieję, że tak. Uważam za bluźnierstwo mówienie, że psy nie mają duszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż mi się zachciało z ciekawości poczytać o tym prezbiteriańskim kościele (tak ogólnie, o wierze). A "dyskusja" tablicowa świetna :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta sprzeczka tak cudna, że pozwoliłam sobie podlinkować posta dla znajomych Calimery :).

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. The proceeds where split between, Cancer Research,
  Mc - Millan Cancer Support and Bart's Hospital East Wing, and dedicated to the memory of David's natural father Antonio Senezio,
  who died of cancer in 2007. You can buy these accessories and also the new at huge discounts and free shipping too only
  at. The wide open aperture should allow great low light shots with creative control over the aperture.


  my page - canon 6d

  OdpowiedzUsuń
 7. S Voice has been advertised to do certain things Siri couldn't, like launch a camera app or a voice recording app, however I don't think
  I was able to get much out of S Voice. Samsung, the New York Times, is reporting, is set to offer for sale the Samsung Galaxy S IV which will offer automatic scrolling by monitoring eye movements.

  For additional information you can get additional at website.


  Feel free to visit my web site ... samsung galaxy s3

  OdpowiedzUsuń