wtorek, 14 sierpnia 2012

Bóg chodzi po wodzie jak aspiryna

Nie przepadam za amerykańskimi kościołami w Chicago, bo większość z nich wygląda jak stodoły. Tak samo zresztą jak większość tych, które obecnie buduje się w Polsce. Wielkie hale, bez charakteru i wyrazu, bez nastroju i atmosfery. Ale za to pasjami lubię tablice, które znajdują się przed kościołami. Znajdują się na nich najróżniejsze hasła i slogany, niektóre wprawiające w osłupienie, niektóre powodujące paroksyzmy śmiechu.

Potrzebujesz ratownika? Nasz chodzi po wodzie.

Bóg jest jak aspiryna Bayera. Czyni cuda.

Sox się modlą, Cubs mówią druga połowa - druga szansa.

Nie wiem, czy to drugie zdjęcie to raczej reklama Boga, czy aspiryny.
I nie wiem w końcu, czy Bóg chodzi po wodzie, czy bardziej jest jak aspiryna. A może chodząca po wodzie aspiryna?

W najbliższy weekend wybieramy się po raz n-ty pozwiedzać prowincję. Mam nadzieję, że a) nie zapomnę aparatu b) ktoś twórczy popisze się ciekawym komentarzem na przykościelnej tablicy c) uda mi się go uwiecznić wyżej wymienionym aparatem.

A tak na marginesie - wiedzieliście, że na szikagowską drużynę Cubsów (baseball) został rzucony urok przez właściciela kozy? Kiedy go - razem z pupilką - wyproszono ze stadionu, a było to w zamierzchłym roku 1945, rzucił przekleństwo na drużynę - miała nigdy nie wygrać rozgrywek World Series (ignorantka, nie wiem, dlaczego w nazwie pojawiaja się słowo "world", skoro grają tylko lokalne drużyny, ale może ktoś mi łaskawie pojaśni). No i nie wygrała. Odczynianie uroku przez przyprowadzanie kozy na stadion nie pomogło.
Lepiej nie podpadać właścicielom kóz, jak widać.

7 komentarzy:

 1. też nieraz przecierałam oczy ze zdumienia widząc te przykościelne tablice :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to jedna z najwiekszych frajd wszystkich wycieczek. To i jeszcze te wszystkie bogobojne napisy na stodolach i innych budynkach gospodarczych:-)

   Usuń
 2. Niesamowite te slogany. W szoku byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kazde wytłumaczenie na przegraną jest dobre :D

  a te napisy przy kościełach - faktycznie niezłe :D szkoda że u nas takich nie ma

  OdpowiedzUsuń