wtorek, 11 października 2011

Kreatywna policja

Jak złapać stu przestępców za jednym zamachem? To, wbrew pozorom, dość proste. Wystarczy wysłać im lewą "ankietę konsumencką", w której nagrodą miałyby być pieniądze oraz sprzęt elektroniczny, wynająć nierzucające się w oczy miejsce (pod żadnym pozorem nie robić tego na komisariacie, oczywiście) i poczekać. I liczyć na to, że nie każdy przestępca jest na tyle bystry, żeby domyślić się podstępu a przy okazji że niektórzy bedą pazerni na tyle, żeby zjawić się w siedzibie firmy ankieterskiej po odbiór nagrody.

Brzmi nierealnie?

Okazuje się, że wcale nie jest to taki idiotyczny pomysł. Przetestowała do policja jednego z powiatów na przedmieściach Wietrznego Miasta. Jak mówi jej szef, wiele listów zostało zignorowanych, lecz niektórzy zainteresowani darmowymi bonami i sprzętem elektronicznym do testów przestępcy zjawili się na miejscu, gdzie zostali aresztowani. Niektórzy przestępcy mieli podobno przeczucie co do całej sprawy:-) Policja cytuje jednego ze schwytanych, który przyznał, że sądził, że może to być zasadzka, ale postanowił zaryzykować chcąc dostać bon na 300 dolarów. Inny przestępca wysłał swojego wujka, który podekscytowany nagrodą wskazał miejsce pobytu krewnego:-))

Wśród aresztowanych znaleźli się winny pobicia i posiadania kradzionego samochodu, aresztowany kilkadziesiąt razy m.in. za przemoc domową i pobicia, aresztowany za posiadanie narkotyków i przemoc domową oraz wielu innych.

Nie wiem, jak wam, ale mi się pomysł bardzo podoba. Mi lajk.Wery lajk:-)

8 komentarzy:

 1. Dobry pomysł. Ojej, to tamci policjanci nawet myślą! Zjawisko niezbyt często spotykane w tym zawodzie wśród naszych.
  Miłego,;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem pod wrażeniem. Słyszałam też, że kiedyś taka samą pułapkę zrobili w lomabardzie (który nieoficjalnie zajmował się paserką), prowadzonym przez policjantów - incognito rzecz jasna. Zaprosili wszystkich zaprzyjaźnionych rzeźmieszków na noworoczne party i wszystkich na raz zgarnęli. Dowody mieli nie do podważenia - w postaci wszystkich towarów, które przynieśli im owi przestępcy w czasie funkcjonowania biznesu.
  Piękne w swojej prostocie, nie uważacie?:-))

  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. buhaha, lubia szybkie pieniadze - i z rozbojow i z promocji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to się mówi najprostsze pomysły są najbardziej skuteczne :)

  OdpowiedzUsuń