poniedziałek, 28 marca 2011

Kolorowy zawrót głowy

Wizyta w ogrodzie botanicznym to sprawka Pani Koali:-) Z pewnym opóźnieniem przeczytałam jej post o wyprawie do ogrodu i pozazdrościłam:-) tym bardziej, że ciągle zimno, ponuro i wiosny jakoś nie widać. Zamarzyło mi się więc trochę zieleni. Zaraz zerknęłam na stronę tutejszego ogrodu i bingo - akurat w ostatni weekend organizowano wystawę orchidei. Uwielbiam orchidee - i te wielkie, kolorowe i te małe, niepozorne. Fantastyczne, obsceniczne kształty, nieziemskie kolory i nawet niezbyt przyjemny zapach. Orchidee są absolutnie fascynujące. 

Kiedy rano zbieraliśmy się do wyjazdu, świeciło piękne słońce. Ale nie z nami te numery - wiedzieliśmy, że coś m u s i  być z tą pogodą nie tak, bo jeszcze się tak nie zdarzyło, żebyśmy mieli idealną pogodę na jakiekolwiek wyjście. Spodziewaliśmy się więc tornado, gradobicia albo śnieżycy:-) Jednak żadna z tych apokaliptycznych wizji się nie sprawdziła. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, nadal świeciło piękne słońce. Było tylko jedno ale:-) - było upiornie, arktycznie zimno:-))) Było pieruńsko zimno. Było tak zimno, że obeszliśmy tylko zamknięte pawilony, kawalątek przespacerowaliśmy się po parku i biegiem wróciliśmy do samochodu. Polarny wiatr to nie jest to, co królowie i kury lubią najbardziej:-) Szkoda, bo ogród ogromny i piękny ale trzeba poczekać na cieplejsze dni ze spacerami na świeżym powietrzu. Za to w szklarniach ciepło i pięknie, zielono - nareszcie!!! - i kolorowo. 
P.S. Orchidee będą w następnym odcinku:-)

8 komentarzy:

 1. Cudne roślinki i piękne zdjęcia, niecierpliwie czekam na post i obiecane orchidee.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Hurrra, jestem inspiracją! :))))
  Jak patrzę na Twoje zdjęcia, to jednak muszę się pogodzić z faktem, że jestem fotograficznie ślepa - nie widzę takich ujęć zwyczajnie. Piękne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czrny Kot, witaj:-)) Będą zdjęcia orchidei, będą, jak tylko się ogarnę, natychmiast wrzucę:-)

  Pani Koala, jesteś i proszę o więcej takich miłych inspiracji:-))
  Ja mogłabym w takim miejscu siedzieć i robić zdjęcia godzinami. Lubię fotografować ludzi i rośliny, za to krajobrazy zupełnie mi nie wychodzą. Zawsze jakieś takie... płaskie. Zupełnie nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedyne co rozpoznałam to dzbanecznik, rosiczkę i banana. W ub. roku były u nas w dziale ogrodniczym OBI dzbaneczniki i "szły jak woda". I chyba rosiczka tam była też. Obie roślinki białkożerne, wżerają muchy i mrówki.To coś czerwonego, pierzastego wygląda jak sztuczne.Gdy się ociepli to pewnie jeszcze uda Ci się wybrać po raz drugi.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mrozno u nas, to fakt. Zdjecia zrobilas katalogowe, brawo!

  OdpowiedzUsuń
 6. Lotnica: mi właśnie z roślinami nie wychodzi. Lubię fotografować ludzi, lubię krajobrazy, ale budynki i rośliny... Lepiej nie mówić. Zresztą od lat sobie obiecuję, że wreszcie się podszkolę i tak się szkolę i szkolę, że nic z tego nie wychodzi ;) Albo się muszę zabrać za szkolenie prawdziwe, albo pogodzić z faktem, ze oka fotografa to ja za bardzo nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Anabell, ja rozpoznałam tylko rosiczkę:-) To pierzaste wyglądało jak sztuczne nawet z bliska - nieziemskie kolory, prawda?
  Na pewno pójdę jeszcze raz, tam jest fantastycznie.

  Pani Koala, ja się szkolę cały czas. Podglądam zdjęcia w internecie, czytam strony poświęcone fotografowaniu. Ale krajobrazów to już się chyba nie nauczę robić - brak mi wyczucia i już. Pozdrawiam:-))

  OdpowiedzUsuń