niedziela, 14 sierpnia 2011

Na Mazury głosować, do cholery!

Mła dzisiaj występuje z akcją obywatelską.  

Akcja obywatelska ma tytuł "Obywatele do urn" i bynajmniej nie ma nic wspólnego z odciążeniem przeciążonego NFZ i szybkim przechodzeniem w stan wiecznego spoczynku "Popierajmy Polskę czynem, umierajmy przed terminem" (dla pocieszenia dodam, że tu, za wielką kałużą, ostatnio też mają ten sam problem i nareszcie możemy mówić, że w Polsce jest jak w Hameryce). Nasza akcja obywatelska ma na celu głosowanie. Wiem, że polskie społeczeństwo unika głosowania jak ognia i wcale się nie dziwię, bo jak się ma do wyboru kłamczuszków z prawa i kłamczuszków z lewa, to się odechciewa wszelkich akcji społecznych, ale tym razem:
a) nie musimy ruszać się z domu (nie wiem jak u was, ale u nas zbiera się na burzę - gigant i wcale nie chce mi się wypełzać z domowych pieleszy)
b) akcja dotyczy celu sympatycznego, kojarzącego się z latem, słońcem, szumem trzcin i krzykiem kormoranów.

Słyszeli o wyborze nowych siedmiu cudów natury?
Nie słyszeli?
Nie głosowali?
No to głosować!!! Mamy czas do 11 listopada tego roku, zostało więc tylko 88 dni!

Z całego świata najpierw internauci a potem eksperci wybrali 28 miejsc, z których następnie w kolejnym głosowaniu internautów wybrana zostanie finałowa siódemka - Nowe 7 Cudów Natury.
Jako jedyne miejsce w Polsce do ostatniego etapu zakwalifikowały się Wielkie Jeziora Mazurskie!
Ha!
I tu właśnie potrzebna jest wasza pomoc, internauci kochani.
Należy wejść na stronę http://www.new7wonders.com/strona-glowna?lang=pl i zagłosować na nowe siedem cudów świata, z Mazurami włącznie:-) 

Bo Mazury są piękne. Bo Mazury są jedyne w swoim rodzaju. Bo może jak zostaną zaliczone do owych cudów, to lokalne władze zadbają o to, żeby nie były zaśmiecone, obsrane po krzakach przez turystów lądowych oraz wodnych, żeby wytyczyć szlaki i pola biwakowe z prawdziwego zdarzenia. I, nie wiem jak wy, ale ja byłabym niezmiernie dumna, gdyby ze wszystkich przepięknych miejsc na świecie wybrano właśnie nasze Wielkie Jeziora. Włączyła mi się dziś opcja patriotyzm:-)

No. To mła tyle w kwestii łobywatelskich akcji, nieprawdaż. Mam nadzieję, że zagłosujecie i powiecie rodzinie/znajomym/nieprzyjaciołom o głosowaniu i za 88 dni na finałowej liście zobaczymy nasze Mazury:-) Z niedzielnym pozdrowieniem,

Patryjotka

Poniżej nasza Domowa Wytwórnia Nie-tylko Filmowa  prezentuje: obrazki ruchome oraz nieruchome z serii - Cztery pory roku na Mazurach. Serdecznie zapraszamy na seans!

WIOSNA

LATO


JESIEŃZIMA


10 komentarzy:

 1. Śliczne widoczki.
  Byłam parę razy na Mazurach w okolicach Mrągowa zwiedzając okoliczne wodne miejscowości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Melduje poslusznie ze zaglosowalam:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Za horyzontem - ja jestem z Mazur, więc tym bardziej agituję:-)) A zagłosowałaś?:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Maga, w imieniu zaśmieconych mazurskich nabrzeży i obsranych leśnych ścieżek dziękuję pięknie:-)) Mam nadzieję, że dostanie się do finałowej siódemki coś zmieni (po mamusi mam duszę społecznika):-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak mogli nie słyszeć?! Jak mogli nie głosować?! Gdy w głowie wciąż brzmi harcersko-ogniskowa piosenka: "Ech Mazury, jakie cudne, gdziejest taki drugi kraj..." :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Beatta, chyba jednak nie, bo Mazury ciągle spadają w rankingu:( szkoda:(

  OdpowiedzUsuń
 7. ludzie ! people ! głosowac na MAZURY !! :D
  ukochane moje.:))
  a jeśli już zagłosujecie to odwiedźcie mój blog, proszę : http://excitingeveryday.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lotnico,
  popieram jak nic! Przyznam się bez bicia - jakoś nie przepadałam za jeziorami, morze, morze, to jest coś. A ostatnio spędziłam weekend w przepięknym, cichym miejscu, przez 3 dni wypływałam się tyle co przez 3 tygodnie nad morzem i byłam przeszczęśliwa....

  OdpowiedzUsuń
 9. Anulla, jakbyś szukała cichego, spokojnego i niedrogiego(!!!) miejsca na Mazurach, w środku lasu, nad jeziorem, to mogę dać namiary. Najpiękniej jest właśnie teraz, wczesną jesienią, kiedy okolica się wyludnia po letnim najeździe turystów ale ciągle jest ciepło i pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sweetdarkchocolate, witaj:-)) właśnie, właśnie, na nasze ukochane głosować!:-)) a na Twoim blogu już jestem stałą czytelniczką:-)Pozdrawiam ciepło:-)

  OdpowiedzUsuń